Právě vyšlo


navigation iconNacházíte se: vysavace-praha.cz » Centrální vysavače – řešení úklidu budoucnosti
Garážová vrata
Kvalitní a levné garážové vrata Altoma.cz
Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek za skvělé cený ZDE
Centrální vysavače
Jednoduché centrální vysavače do rodinných domůHusky.cz
Kvalitní matrace 1+1
Kvalitní-matrace.eu - matrace, matrace 1+1
Ohňostoje a pyrotechnika
zabavni-pyrotechnika.cz - pyrotechnika ohňostroje.cz
Kancelářské židle
Hledáte židli do kanceláře nebo pokoje? Kouknete se zde na Kancelářské židle
Duvoca - vysavače
Podívejte se na jednoduch=e centrální vysavače DUOVAC
Zavoláme Vám

Centrální vysavače – řešení úklidu budoucnosti

Centrální vysavače – řešení úklidu budoucnosti

18. 6. 2013, 12:25

Milovníci literatury jistě dobře znají postavu pana Poppera ze slavné knihy Oty Pavla Smrt krásných srnců. Předválečný obchodní cestující s vysavači by se dnes jistě divil, jakou podobu dnes může mít předmět, pro který se v českých zemích vžil výraz lux.

Luxování s centrálními vysavači je splněný sen všech hospodyněk

Klasický vysavač zná snad každý, a pravidelné luxování se v mnoha domácnostech stává důvodem častých hádek a rodinných rozepří. Třebaže každý víme, že uklízet se musí, ohýbat hřbet nad vysavačem, se rozhodně neřadí k těm nejoblíbenějším domácím pracem.

Úklid s centrálním vysavačem snad přeci jen trochu přispěje k větší oblibě této činnosti. Nejprve si ale řekněme, co to vlastně znamená, takový centrální vysavač.
Bohužel budou zatím zklamáni majitelé a nájemníci bytů ve starší zástavbě, protože na instalaci centrálního vysavače musíme myslet již při projektování a stavbě domu.Centrální vysavače a jejich kapacita přitom uspokojí jak drobné stavebníky při realizaci stavby rodinného domu, tak i developery při plánování obytných domů s desítkami bytových jednotek. Své využití a uplatnění najdou centrální vysavače i v čistě kancelářských budovách, stejně jako ve výrobních a skladových areálech, v obchodních centrech a multifunkčních budovách.Princip práce centrálního vysavače je přitom totožný s principem práce našeho starého známého domácího vysavače. Základem je systém přípojek pro odsávací hadice, které se sbíhají v jediném společném „sáčku do vysavače“. Sáčku pochopitelně nepoměrně větším, než je ten náš současný k domácímu vysavači. Množství jednotlivých přípojek v místnostech je rozdílný podle velikosti celkové plochy místnosti a mohli bychom si jej představit podobně, jako je rozmístění elektrických zásuvek v našem bytě, kanceláři, dílně či obchodě.Odsávací hadice přitom nemusí být jediným způsobem odstraňování nečistot do centrálního vysavače. Zejména v průmyslových objektech může stejnou službu plnit i systém odsávacích štěrbin, do jejichž těsné blízkosti je smetí jednoduše nameteno a následně odsáno.Centrální vysavače jsou v mnoha zemích a u mnoha developerů samozřejmou a často i povinnou součástí každé nové stavby, a nejinak tomu bude jistě postupem času i u staveb v českých městech a vesnicích.


Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače Praha Počet komentářu: 9
Článek: Vysávací agregát srdce centrálního vysavače Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Vysávací agregát srdce centrálního vysavače Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Centrální vysavače Praha Datum posledního komentáře: 9.2.2020