Právě vyšlo

Centrální vysavače

18. 6. 2013, 12:25 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: vysavace-praha.cz » Centrální vysavače
Garážová vrata
Kvalitní a levné garážové vrata Altoma.cz
Kancelářský nábytek
Kancelářský nábytek za skvělé cený ZDE
Centrální vysavače
Jednoduché centrální vysavače do rodinných domůHusky.cz
Kvalitní matrace 1+1
Kvalitní-matrace.eu - matrace, matrace 1+1
Ohňostoje a pyrotechnika
zabavni-pyrotechnika.cz - pyrotechnika ohňostroje.cz
Kancelářské židle
Hledáte židli do kanceláře nebo pokoje? Kouknete se zde na Kancelářské židle
Duvoca - vysavače
Podívejte se na jednoduch=e centrální vysavače DUOVAC
Zavoláme Vám

Centrální vysavače

Centrální vysavače

18. 6. 2013, 12:25

Centrální vysavač je moderní úklidový prostředek nebo lépe řečeno zařízení, které však nekoupíte nikde v prodejnách s domácími potřebami natož v drogerii.

Centrální vysavače - princip

Centrální vysavač je systém o jehož pořízení je nutné uvažovat již při stavbě nové nebo při přestavbě starší budovy. Centrální sací jednotka bývá umístěna mimo hlavní obytné prostory a sací potrubí je rozvedeno stěnami budovy do sacích zásuvek v jednotlivých místnostech.

Centrální vysavač plně nahradí klasický lux a ve srovnání s ním přináší celou řadu výhod. Tou nejzákladnější a nejdůležitější je fakt, že při úklidu se nasátý a profiltrovaný vzduch nevrací zpět do uklízených místností (vyfukuje se do zmíněných vedlejších prostor nebo mimo budovu) a prostředí v místnostech tak zůstává aseptické (i v nejdůkladněji pročištěném vzduchu zůstávají drobné nečistoty a organismy).


Další výhodou je pohodlnost úklidu, nemusíme sebou nosit či popotahovat klasický vysavač, jen připojíme k sací zásuvce sací hadici (v délce až 15 m) se sací tyčí a můžeme uklidit veškeré prostory včetně i těch, kde by nám použití klasického vysavače činilo potíže (schodiště, různá zákoutí a pod.). Ještě větší pohodlnost při úklidu pak nabízí poslední novinka v oblasti centrálních vysavačů – hadice ve zdi – , kdy je sací hadice ukryta v potrubí ve zdi za sací zásuvkou.
Vlastní úklid pak bývá nehlučný, neboť jak již bylo řečeno, centrální sací jednotka je umístěna mimo hlavní obytné prostory. Rovněž odpadá časté vyměňování vysavačových sáčků, protože odpadový kontejner v blízkosti centrální jednotky bývá velmi objemný a jeho vyprazdňování nemusí tudíž být tak časté.
Pořízení centrálního vysavače není úplně levnou záležitostí, v rámci výstavby nové nebo přestavby starší budovy se však jedná o částku v řádu jednotek procent z celkového finančního nákladu a je jen na nás, zda se ji rozhodneme investovat a získat tím zdravotně prospěšný, tichý a pohodlný způsob úklidu.


Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Nejkomentovanější články
Článek: Centrální vysavače Praha Počet komentářu: 9
Článek: Vysávací agregát srdce centrálního vysavače Počet komentářu: 1
Poslední diskuze
Článek: Vysávací agregát srdce centrálního vysavače Datum posledního komentáře: 4.1.2012
Článek: Centrální vysavače Praha Datum posledního komentáře: 9.2.2020